سیاحتی و زیارتیمجتمع فرهنگی ساحلی چاکسر

 

 

مجتمع فرهنگی تفریحی ،ساحلی چاکسر

  

 چاکسر 01


این مجتمع در استان مازندران و در جاده ساحلی محمود آباد ، پنج کیلومتری فریدون کنار در شهرستان سرخ رود و روستای چاکسر به مساعت تقریبی 10هکتار واقع شده است.استفاده از این مرکز تفریحی توسط حوزه ستادی و ادارات کل تابعه در استانها ، سابقا از طریق اداره کل پشتیبانی و خدمات رفاهی به صورت متمرکز برای ایام بهار (نوروز) و تابستان برنامه ریزی ،سهمیه بندی (به نسبت تعدادکارکنان) و به آنها اعلام می گردید (سنوات قبل از 1390) ، کارکنان واجد شرایط نیز طی معرفی نامه ای از اداره کل متبوع خود به ستاد معرفی و متعاقبا با توجه به تعداد واحدهای مورد بهره برداری و سهمیه در نظر گرفته شده  برای هر یک از ادارات کل استانی و ستادی ،فرم درخواست استفاده از مجتمع را ، تکمیل ، و پس از تائید و هماهنگی های لازم به مدیریت مجتمع  اعلام می گردید.

  

چاکسر 02  

 

 

موقعیت طبیعی و جغرافیایی :

استان مازندران به گونه ای است که جاذبه های گردشگری در سراسر آن یعنی از غرب در رامسر تا شرق در گلوگاه وجود دارد  و گردشگران می توانند در تمامی شهرها  و حتی روستاها، مکانی را برای استفاده از مواهب طبیعی پیدا و از آن استفاده کنند. 338 کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر، دامنه های جنگلی و کوهستانی، رودخانه های پرآب، چشمه های آب معدنی متعدد، آبشارها، غارها و بیش از 800 اثر تاریخی و فرهنگی ثبت شده، از جمله ظرفیتهای مهم در زمینه گردشگری است.

  

 

 

شاید خیلی ها استان سرسبز و زیبای مازندران را با  دریا و جنگل های انبوه آن می شناسند این درحالی است که طبیعت و زیبایی های آن، تنها بخشی از جاذبه های گردشگری این استان است و بسیاری از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و مذهبی این استان برای گردشگران ناشناخته مانده که شما همکار گرامی می توانید  با سفر به برخی از این اماکن  که در  فاصله چند کیلومتری مجتمع تفریحی چاکسر قراردارند از جاذبه های دیدنی آن لذت ببرید.

 

 

موقعیت جغرافیایی روستای چاکسر :

روستای چاکسر ازتوابع بخش سرخ رود است که این بخش یکی از شهرهای استان مازندران با مرکزیت محمود آباد  به شمار می آید. چاکسر در 6 کیلومتری غرب فریدونکنار، پانزده کیلومتری شرق محمود آباد، در  کنار دریای خزر، انتهای مسیر رودخانه هراز و دریای خزر قرار گرفته است. مجتمع تفریحی چاکسر نیز  در همین روستا  با  مساحت تقریبی 10 هزار هکتار واقع شده است.